2
1
0
2
May
7
1
Времето
София Дъжд 9°C
Пловдив Значителна облачност 13°C
Варна Ясно 15°C
Бургас Дъжд 16°C
Русе Облачно 15°C
Валутни курсове
EUR 1.95583
USD 1.54221 0.00678
GBP 2.44235 -0.00473
CHF 1.62837 0.00000
Хороскоп за деня
Новини
Kабинетът забърка международен скандал за пистата за Формула 1

Kабинетът забърка международен скандал за пистата за Формула 1

03.09.2010 / 17:07

Желанието да се изгради писта за "Формула 1" на терена на бившето военно летище в с. Доброславци забърка кабинета в поредния скандал.

Желанието да се изгради писта за "Формула 1" на терена на бившето военно летище в с. Доброславци забърка кабинета в поредния скандал. Представената за инвеститор в проекта фирма обяви, че няма никакво намерение да влага пари в подобно начинание и е разочарована от изопачаването на информацията от страна на българските власти. от фирмата са категорични, че няма да инвестира изобщо в България.
Изпълнителният директор на фирмата инвеститор е категоричен, че фирмата никога не се е сблъсквала с подобен непрофесионализъм и ще направи необходимото да предупреди партньорите си да не инвестират в България. Най-голямото разочарование за тях обаче е представянето на фирмата в официалните съобщения като държавна вместо частна, на собственика Мохамед Абдул Жалил ал Блюки като шейх вместо като бизнесмен от уважавана фамилия.
Оказва се обаче, че Министерството на енергетиката не е страната по този проект. В кулоарите на Парламента министърът на икономиката и енергетиката Трайчо Трайков коментира още, че може и да има недоразумение с писмото за намерение за изграждането на писта за Формула 1. Той беше категоричен, че  правителството не е направило нищо, което да предизвика международен скандал.
Трайчо Трайков не се ангажира да уточни кой точно е съобщил за преговори с държавна компания от Абу Даби и не отрече, че това може да е тръгнало от министерството на енергетиката.

Четат ли се книги днес? Четат ли се книги днес?

Младите са по-грамотните читатели, с по-широки хоризонти и по-високи изисквания.

Вулканът Синабунг изригна отново Вулканът Синабунг изригна отново

Вулканът Синабунг в Индонезия доказа, че няма никакво намерение да се задоволи само с изпускане на пушеци.

Обама продължи санкциите срещу Куба Обама продължи санкциите срещу Куба

Президентът на Съединените щати Барак Обама продължи с една година действието на търговските санкции срещу Куба.