2
1
0
2
May
7
1
Времето
София Ситен дъжд 9°C
Пловдив Значителна облачност 13°C
Варна Разкъсана облачност 13°C
Бургас Дъжд 16°C
Русе Облачно 15°C
Валутни курсове
EUR 1.95583
USD 1.54221 0.00678
GBP 2.44235 -0.00473
CHF 1.62837 0.00000
Хороскоп за деня
Новини
Късове история за първи път пред публика

Късове история за първи път пред публика

06.09.2010 / 19:48

Шинелът и държавният герб на княз Александър 1 ще бъдат показани в пловдивския Исторически музей.

Шинелът и държавният герб на княз Александър 1 ще бъдат показани в  пловдивския Исторически музей. Те са част от изложбата "Равнис по капитаните". Невиждани досега снимки и документи, свързани с днешния празник ще бъдат представени пред публика. Основните дарители на ценните вещи са частни колекционери.
Мигове и хора, свързани с най-важните исторически момент ще погледнат в настоящето от прашасалите фотоси. С поглед, устремен напред основните герои от Съединението ще напомнят за великото си дело. Грижливо пазени досега, артефактите най-сетне излизат на бял свят именно на днешния празник.
Освен това, в изложбата се показват оръжия, униформи, наградни знаци за героите.  Тук са и вещи на Княз Александър 1 - неговият сюртук, шинел, шашка, папка за документи и  държавния герб. 

Най-малкият човек на света Най-малкият човек на света

Колумбиецът Едуард Нино Ернандес беше вписан в Книгата на рекордите на „Гинес" като най-ниския мъж в света.

За благото на партията За благото на партията

Редовите севернокорейци очевидно не се вълнуват от немотията и лошото име на страната си в чужбина и вярват в светлото бъдеще на родината.

Шествие за Съединението в София Шествие за Съединението в София

С шествие и минута мълчание беше отбелязан денят на Съединенито в София. Много столичани поднесоха венци и цветя пред паметника на Незнайния войн.